قیمت لوله کشی ساختمان

برآورد هزینه و قیمت لوله کشی ساختمان و تاسیسات مکانیکی گرمایشی و سرمایشی ساختمان .

اجرا و تعمیرات لوله کشی آب و فاضلاب , شوفاژ  , نصب وراه اندازی موتورخانه ؛ پکیج , کولر , شیرالات و لوازم بهداشتی

تلفن : ۰۹۱۲۹۳۵۲۱۸۹ شبانه روزی

با وجود گسترش و تنوع در روشهای مختلف تاسیسات مکانیکی , سطح و کیفیت اجرایی پیمانکاران و گوناگونی در متریالهای مختلف وجود یک نرخ اتحادیه لوله کشی ساختمان ضروری به نظر میرسد , اما بخاطر عدم همخوانی و ارایه لیست کلی بدون ذکر جزییات قیمت لوله کشی ساختمان در هر شهر و شاید هر شخص تفاوتهای شاخصی با دیگران داشته باشد .

براورد قیمت لوله کشی ساختمان

براورد هزینه و قیمت لوله کشی ساختمان مجموع دستمزد لوله کشی ساختمان به علاوه مخارج خرید لوله و اتصالات و لوازم تاسیساتی میباشد . با توجه به نوسانات ارزی و تاثیر آن بر قیمت لوله و اتصالات و ملزومات تاسیساتی نمیتوان قیمت مشخصی از برآورد هزینه خرید لوله اتصالات ساختمان داشت و معمولا این نوع قیمت دهی به روز انجام میشود .

نرخنامه لوله کشی ساختمان

نرخنام لوله کشی ساختمان ۹۹ از دستمزد متری ۱۵۰۰۰ هزار تومان آغاز شده و تا متری ۶۰ هزار تومان متغییر است , اما این قیمت ها مربوطه به پروژه های با لوله کشی حداقل ۱۰۰۰ متر میباشد . با توجه به متنوع بودن تاسیسات مکانیکی اجرای هر یک از پارامترهای لوله کشی را به صورت منفرد بررسی میکنیم .

براورد قیمت لوله کشی ساختمان

قیمت لوله کشی پکیج

قیمت لوله کشی پکیج شوفاژ روکار و توکار بدون احتساب کنده کاری و نصب رادیاتورها و تنها اجرت لوله کشی با لوله اتصالات پنج لایه از متری ۲۵ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان بسته به سایزبندی و مسیر متغیر است . قیمت متری لوله کشی برای کارهای لوله کشی حداقل ۵۰ متر طول ارایه شده و در صورت کاهش متراژ مسلما دستمزد لوله کشی افزایش پیدا میکند .

اما برای آشنایی شما با قیمت لوله کشی یک واحد ۵۰ تا ۶۰ متری میتوانید حدودا دستمزدی حدود ۱ میلیون تا ۱۲۰۰ هزار تومان برای دستمزد لوله کشی و حدود همین مبلغ برای خرید اجناس لوله اتصالات در نظر بگیرید . این قیمتها مربوط به لوله کشی داخل واحد آپارتمان بوده و لوله کشی رایزرها و لوله های اصلی ساختمان کمی گران قیمت تر میباشد .

قیمت لوله کشی آب

قیمت لوله کشی آب سرد و گرم آپارتمان نیز تقریبا معادل اجرت لوله کشی پکیج و شوفاژ روکار میباشد . با این تفاوت که در بحث لوله کشی پکیج و شوفاژ هزینه نصب جداگانه محاسبه میگردد , اما در لوله کشی آب معمولا یا اجرت لوله کشی با لله کشی فاضلاب محاسبه میشود یا اینکه با نصب شیرالات تعیین میگردد . بسته به متریال لوله کشی تک لایه و پنج لایه در لوله کشی واحدهای آپارتمانی اجرت لوله کشی آب حدود ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان و در کارهای ساختمانی حدود ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان دستمزد لوله کشی آب میباشد .

قیمت لوله کشی فاضلاب

قیمت لوله کشی ساختمان در بخش فاضلاب نسبت به موارد اخیر کمی از دستمزد بیشتری بهره میبرد . نوع لوله فاضلاب و نحوه اجرای فاضلاب  باعث تلورانس زیادی در اجرای لوله کشی فاضلاب میشود . اما در کارهای ساختمانی در حال ساخت از حدود متری ۲۵ هزار تومان آغاز شده و تا متری ۱۵۰ هزار تومان هم آب میخورد . هزینه بست کاری و آهن کشی و ساپورت بندی هم جداگانه محاسبه میشود .

 

 

 

2 دیدگاه در “قیمت لوله کشی ساختمان”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *