قیمت لوله کشی گاز

برای براورد قیمت لوله کشی گاز داشتن اطلاعاتی از قبیل متراژ , مسیر و نحوه اجرای کار بسیار مهم است . همانطور که در بخش قیمت لوله کشی ساختمان به آن پرداخته شد , اجرای لوله کشی شامل دو بخش تهیه لیست اقلام لوله کشی و مراحل اجرایی آن میباشد .

در لوله کشی گاز معمولا دستمزد از خرید اجناس جدا بوده و در متراژهای بالا به صورت متری , در لوله کشی ساختمانهای در حال ساخت به صورت واحدی و در تعمیرات لوله کشی گاز به صورت کلی با لوازم یا بدون لوازم بین کارفرما و مجری توافق میگردد .

قیمت متری لوله کشی گاز

قیمت متری لوله کشی گاز بسته به متراژ و سایزبندی لوله میباشد , اما در متراژهای بالا لوله کشی گاز ساختمان حدودا از متری ۵۰۰۰۰ تومان تا ۱۰۰۰۰۰ تومان متغیر مباشد . معمولا در ساختمانهایی در حال ساخت بعد از کنتور گاز یک گازکشی مستقیم به سمت واحدها با تفکیک کنتورهای گاز انجام میشود و در برخی ساختمانها که دارای موتورخانه و تاسیسات مشترک هستند , یک کنتور مشترک داشته که برای سایر مصارف مانند گاز خوراک پزی و باربیکو به سمت واحدها لوله کشی گاز صورت میگیرد  یک لوله با سایز بزرگتر برای موتورخانه مهیا میشود . در واحدهایی که سیستم گرمایش آپارتمان پکیج دارند معمولا یک لوله سایز ۱ اینچ بعد از کنتور به سمت هر واحد اجرا میشود . برای ساختمانهای دارای کنتور مشترک هم یا لوله ۳/۴ یا ۱ اینج اجرا میگردد . معمولا یک کلکتور برای انشعاب گیری در طبقه همکف ساختمان ساخته شده و انشعابات به سمت واحدها میروند . در براورد قیمت لوله کشی گاز هزینه ساخت کلکتور جداگانه محاسبه میگردد .

قیمت لوله کشی گاز

قیمت واحدی لوله کشی گاز

قیمت واحدی لوله کشی گاز آسان ترین راه برای محاسبه لوله کشی گاز میباشد . در ساختمانهای حدود ۱۰۰ متر احرت لوله کشی گاز در حال حاضر حدود ۲ تا ۲/۵ میلیون تومان و در ساختمانهای ویلایی دستمزد لوله کشی گاز بین ۳ تا ۶ میلیون تومان میباشد . این هزینه به غیر از هزینه های خرید لوله اتصالات و مخارج اداری و تهیه نقشه لوله کشی گاز میباشد . در حال حاضر حدودا اجرت  قیمت لوله کشی گاز در یک ساختمان برابر هزینه خرید لوله اتصالات و دیگر ملزومات لوله کشی گاز از قبیل شیر های گازی و وسایل عایق کاری لوله گاز میباشد .

قیمت خرده کاری لوله کشی گاز

قیمت خرده کاری لوله کشی گاز حدود ۲۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان و شاید هم بیشتر میباشد . در کمترین حالت احرت لوله کشی گاز مانند انسداد و جمع آوری لوله کشی گاز روشنایی و یا تغییر مسیر لوله کشی گاز آشپزخانه این مقدار میباشد .

دستمزد یک جوشکاری لوله گاز بسته به تعداد برشهای لوله و سر جوشکاری آن متغیر بوده و سخت بودن لوله کشی گاز باعث افزایش اجرت لوله کشی گاز میشود . برای استعلام قیمت لوله کشی گاز با ما تماس بگیرید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *